Pozvánka na akci: Vianočná pošta - píšeme Vánoční přání seniorům na Slovensko.

04.11.2019 19:11
Dostat OPRAVDOVÝ Vánoční pozdrav od někoho, kdo na mě myslí, takový, jaký jsme dostávali, když jsme byli mladí, ne SMS-ku, ale něco, co mohu držet v ruce, číst, vystavit si na noční stoleček- to je přání babiček a dědečků, žijících v domovech pro seniory.
I letos můžete patřit mezi ty, kteří toto přání pomohou splnit.
Přijďte spolu s námi vytvořit pohlednici a napsat pozdrav pro staroušky z domova seniorů na Slovensku.
I tak společně můžeme podpořit Česko-Slovenské vztahy, vždyť právě tito senioři prožili své dětství a mládí v společné Československé republice.
Vyrobené a rukou psané pozdravy patří mezi opravdové kouzlo Vánoc - posíláme jejich prostřednictvím radost a lidskost tam, kde je potřebná a kde dává pocit, že na adresáty přece jen někdo myslí a přeje jim požehnané svátky nejkrásnějším možným způsobem- takovým, na který byli zvyklí od dob svého mládí.
Pohlednice budeme tvořit v pátek, dne 29.11.2019 v Mníšku pod Brdy, v klubovně klubu Mladý vědec Spolku Brdský šikula, budova MKS, horní patro (místnost hned vedle sálu).
Od 16.30-18.00 budou tvořit a psát Skauti a členové Spolku Brdský šikula.
Od 18.00-19.00 se může připojit veřejnost - prosíme zájemce, aby nám napsali na brdskysikula@seznam.cz a my pro Vás připravíme materiál a zařídíme i společné odeslání pošty.
Kapacita pracovních míst je omezena, proto prosíme o zprávu na email, pokud se budete chtít přidat.
Děkujme.
Projekt Vianočná pošta byl nápad tehdy 13ti leté Haničky Nosčákové z Bratislavy a již potěšil 52.771 seniorů a zapojilo se do něj 31.886 dobrovolníků z celého světa - Mníšek pod Brdy nevyjímaje již od roku 2017.
Poděkování Věrce Strnadové, která i letos nabídla svou pomoc při předpřípravě originálního materiálu ke tvoření.

—————

Zpět